İhtiyaçlarınız için

Çevredeki Önemli Yerler

İhtiyaçlarınız için


Market ve diğer temel ihtiyaçlarınız

Temel ihtiyaçlarınız için akarca sahilinde birçok market vb. bulunmaktadır. Ayrıca tüm ihtiyaçlarınızı Seferihisar ve Sığacık’tan temin edebilirsiniz.

Yemek

Kahvaltı ve yemek hizmetimiz bulunmuyor. Bunga Love evlerinizde bulunan mutfaklarda kendiniz hazırlayıp terasınızda keyifli sofralar kurabileceğiniz gibi , civardaki restoranlarından paket servis hizmeti alabilir, Yemek sepeti gibi online uygulamalardan Bunga Love Camp iletişim bölümümüzdeki adresi girerek sipariş verebilirsiniz. Ayrıca Sığacık – Seferihisar bölgesinde popüler deniz ürünleri restaurantlarını ya da meşhur Ege mutfağı yemeklerini deneyimleyebilirsiniz.

Sosyal Hayat

Bunga Love’a sadece birkaç km uzaklıkta olan Seferihisar ya da Sığacık’ta çay bahçeleri , cafe, bar ve meyhaneler bulunmaktadır. Ege sahil kasabaları arasında son dönemde oldukça popülerleşen Sığacık’ta , Teos Marina alanında ve Sığacık Kale İçi’nde birçok yeni eğlence mekanı hizmete girmiştir. Ayrıca senenin belirli dönemlerinde bölgede festival ve etkinlikler düzenlenmektedir.

Doğa Sporları

Akarca ve Akkum plajlarında su sporları, rüzgar sörfü, scuba dalış gibi doğa sporları yapabilir, eğitim alabilir, bisiklet ya da doğa sporlarını tercih edebilirsiniz.

Seferihisar


İzmir’in güneyinde yer alan Seferihisar’ın Etrüsklüler veya İyonyalılar tarafından kurulduğuna dair iki teori var. Aka, Karya, İyon, Pers, Bizans, Selçuk ve Osmanlı medeniyetlerinin izleri özellikle Teos ve Lebedos Antik Kentlerinde, Myonnesos Adası’nda, medrese ve hamamlarda görülebiliyor. Mandalina bahçeleri, zeytinlikleri, bağları, enginar tarlaları ve verimli topraklarıyla Seferihisar’da ana geçim kaynağı tarım. 49 kilometrelik sahil şeridi, Sığacık kalesi ve Ürkmez bölgesinde ise turizm etkili.

Seferihisar 2009 yılında küreselleşmenin kentleri aynılaştırmasına karşı çıkan Cittaslow hareketine katılıyor. 28 ülkede 182 üyesi olan bu birliğe üye olan kentler belirlenen kriterler çerçevesinde projeler geliştirmek ve uygulamak zorunda. Seferihisar küreselleşmenin kentleri aynılaştırmasına ve özelliklerini yok etmesine karşı çıkan birliğin belirlediği kriterlerleri yerine getirerek Türkiye’nin ilk Cittaslow’u oluyor.

Belediyenin “yavaş felsefesini” benimsemesi ve gerçekleştirdiği projeler Seferihisar’ı bu alanda örnek bir belediye haline getiriyor.

Peyzajda yöresel aromatik bitkilerin kullanılması, güneş enerjili sokak aydınlatma elemanları, karbon salınımının hesaplanması, kompost tesisi ve güneş enerji santrali yapımı gibi projeler Seferihisar’ın vizyoner projeleri arasında yer alıyor. Yerel yemeklerin keşfediliyor, yerli tohumların korunuyor, organik tarım destekleniyor, üreticinin ürünlerini aracısız satabileceği üretici pazarları kuruluyor. Teos antik kentinde kazılar tekrar başlatılıyor, Sığacık kalesi sokak sağlıklaştırma çalışmasıyla eski güzelliğine kavuşuyor. Seferihisar’ın yerel özelliklerine sahip çıkması insanların bu konudaki farkındalığını arttırıyor ve tabandan tavana yayılan sürdürülebilir bir hareket haline geliyor. Seferihisar’daki değişim ulusal ve uluslararası platformlarda, medyada büyük ilgi uyandırıyor.

Sığacık


İçinde hala yaşamın sürdüğü az sayıdaki kalelerden biri olan Sığacık Kalesi’nin kendine has mimarisi bulunmaktadır. Kaleiçi’nde devam eden yaşam özellikle pazar günleri kurulan Sığacık Üretici Pazarı ile renklenmektedir. Kaleiçi’ndeki açık alanda gerçekleştirilen konserler, şiir dinletileri, resim sergileri gibi etkinliklerle Sığacık hızla bir kültür sanat merkezi haline gelmektedir. Damak ve göz zevkiniz için gün batımında bir balık restoranında veya kafede oturup körfez manzarasının keyini çıkarmanız tavsiye edilir. Ayrıca her sabah 10.30’da Sığacık Balıkçı Kooperatifi’nde gerçekleşen balık mezatında açık arttırma ile denizden henüz çıkmış balıklardan satın alabilirsiniz. Pazar günleri açılan Sığacık Üretici Pazarı’nın en büyük özelliği, pazarda satılan ürünlerin, Seferihisar’da üretilmiş ve üreticileri tarafından satılıyor olmasıdır. Ayrıca Sığacık Üretici Pazarı’nda naylon poşet kullanımı yerine file ve kese kağıdı kullanımı teşvik edilmektedir. Sığacık’ta bulunan Akkum Plajı tertemiz denizi ve tesisleriyle sadece denize girmek için değil aynı zamanda güçlü rüzgar koridorlarıyla sörf için de uygun olanaklar sunmaktadır.

Teos Antik Kenti


Tarihi M.Ö. 2000’li yıllara dayanan Teos antik kenti 12 İyon kentinden biridir. 46 yıl sonra kazıların tekrar başladığı Teos, döneminin en büyük liman kenti olmasının yanı sıra döneminin “Sanatçılar Kenti” olarak bilinmektedir. Teos Antik Kenti’nde kazılar sonucu, Dionysos Tapınağı, Antik Liman, Agora, Odeon ve Antik Tiyatro’nun tekrar günışığına çıkarılması hedeflenmektedir. Teos’un belki de en önemli özelliklerinden biri tarihteki ilk aktörler birliğinin M.Ö. 3. yüzyılda burada kurulmuş olmasıdır.

Teos Rehberi için tıklayınız

Akarca Plajı


10 dakikada yürüyebileceğiniz mesafededir. Mavi bayraklı akarca plajında yaz sezonu boyunca tüm olanaklarından ücretsiz faydalanabileceğiniz halk plajı kısmını ya da sahildeki Beach cafe bar ları tercih ederek, uygun fiyatlı plaj hizmetleri alıp akşam da dilerseniz fast food yemekler ya da lezzetli kokteyller için uğrayabilirsiniz.

Akkum Plajı


Sığacık’tan geçerek ulaşacağınız mavi bayraklı plajda tüm olanaklara sahip ücretsiz halk plajını ya da özel tesisleri tercih edebilirsiniz.